aktuálně

Nedávno jsem v jedné knížce četl, že na svůj život se můžeme dívavat podobně jako na cestu autobusem. Na dvojsedadle vždycky sedí někdo, ke komu bys měl přisednout a poslouchat jeho příběh. Ale ty se většinou rozhlídneš a hledáš místo, kde bys byl sám. Procházíš uličkou a vidíš tam šlapky i jeptišky, slabochy, zloděje i světce, šedivé a nenápadné,...

Strach. Strach. Strach. Všude je ho plno. Bojíme se, že selžeme, že něco nezvládneme. Bojíme se, že se na "to" přijde, že nás někdo odhalí, převrátí nám život, zbaví nás plánů a nadějí. Jsme sevření strachem, a proto jsme také uvnitř polámaní, ne-li úplně rozbití.

V kapli husitského sboru v Sokolově se scházíme k bohoslužbě nemocných každou středu v 17.00. I tady neseme společně kříže, které člověk nemůže unést sám.

Husitský sbor v Písku se také připojil k bohoslužbám nemocných. Od 22. listopadu se pravidelně scházíme vždy ve čtvrtek v 17.00 v kapli Smíření, kterou najdete v 1. patře farního domu.

Od konce roku 2017 se v Mirovicích slouží bohoslužba nemocných. Dnes je na seznamu více než 50 lidí a organizací, za které se slouží tato bohoslužba. Pokud chcete, můžete se k nám připojit. Naše setkání je vždy v pondělí od 18.00. Budeme rádi, když přijdete!